Ogłoszenie o naborze kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze w Referacie Gospodarki Komunalnej i Inwestycji

 Żabia Wola 27.06.2014 r.

WÓJT GMINY ŻABIA WOLA
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO
urzędnicze w Referacie Gospodarki Komunalnej i Inwestycji

1.Wymagania niezbędne:

  1. obywatelstwo polskie,
  2. wykształcenie wyższe (lub podyplomowe) w zakresie opracowywania i zarządzania projektami z pozyskiwaniem funduszy Unii Europejskiej,
  3. doświadczenie w pracy w administracji samorządowej, rządowej lub zakładowej na stanowisku o proponowanym zakresie lub podobnym, min. 2 lata
  4. doświadczenie przy pracy z projektami Unii Europejskiej (przygotowywanie wniosku, realizacja, rozliczenie), min. 4 projekty.
  5. wiedza na temat podstawowych unormowań prawnych dotyczących projektów współfinansowanych w ramach programów Unii Europejskiej,
  6. znajomość przepisów ustaw: Prawo Zamówień Publicznych, Kodeks Postępowania Administracyjnego,
  7. znajomość obsługi komputera przede wszystkim w zakresie Word i Excel oraz aktualnie aktywnych programów informatycznych np. MEWA, w których są wypełniane wnioski,
  8. pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
  9. brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  10. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku urzędniczym,
  11. zgoda na przetwarzanie danych osobowych.
  12. umiejętność pracy w zespole,
  13. umiejętność pracy w stresie i pod presją czasu.

2.Wymagania dodatkowe:

  1. Znajomość przepisów ustaw:
    a) o samorządzie gminnym,
    b) o pracownikach samorządowych,
  2. samodzielność w działaniu,
  3. umiejętność analitycznego myślenia,
  4. kreatywność i otwartość na nowe pomysły,
  5. umiejętność przygotowania jasnych i zwięzłych wypowiedzi na piśmie,

3. Podstawowy zakres zadań wykonywanych na stanowisku:

  1. Przygotowywanie, opracowywanie dokumentów strategicznych zgodnie z wytycznymi programowymi i przedkładanie do zatwierdzenia Wójtowi Gminy oraz do Uchwalenia przez Radę Gminy niezbędnych dla potrzeb aplikowania o dofinansowanie przedsięwzięć ze środków Unii Europejskiej.
  2. Wyszukiwanie Programów w dostępnych źródłach przekazu i wytycznych programowych w zakresie uzyskania możliwości dofinansowania przedsięwzięć planowanych przez Gminę do realizacji i informowanie bieżące przełożonych.
  3. Przygotowywanie wniosków aplikacyjnych w celu pozyskania dofinansowania przedsięwzięć ze środków pozabudżetowych, t.j. Unii Europejskiej.
  4. Przygotowywanie, opracowywanie wniosków aplikacyjnych w celu pozyskania dofinansowania przedsięwzięć ze środków krajowych, np. WFOŚiGW, NFOŚiGW, NPPDL i innych aktualnie dostępnych w ramach Programów ogłoszonych przez instytucje dofinansowujące.
  5. Wypełnianie, przygotowywanie wniosków aplikacyjnych w aktualnie aktywnym programie informatycznym (np. MEWA), kompletowanie wniosków i składanie w instytucji dofinansowującej oraz ich konsultowanie z jednostką dofinansowującą.
  6. Zarządzanie Projektem (należy przez to rozumieć przedsięwzięcie szczegółowo określone we wniosku i Umowie o dofinansowanie realizowane w ramach działania danego priorytetu), które jest procesem gdzie wyróżnia się cztery podstawowe etapy: identyfikacja projektu, planowanie, realizacja, zamknięcie i ocena projektu przez jednostkę współfinansującą.
  7. Znajomość praw i obowiązków Beneficjenta. Sprawozdawczość i monitoring, ewaluacja, kontrola. Monitorowanie na bieżąco przebiegu realizacji Projektu oraz informowanie instytucji dofinansowującej o wszelkich przesłankach, które mogą mieć wpływ na realizację projektu. Dokonywanie pomiaru wartości wskaźników osiąganych w wyniku realizacji projektu. Uczestniczenie i obsługa kontroli Projektu w trakcie realizacji i w okresie jego trwałości.
  8. Zastępstwo pracownika ds. zamówień publicznych, realizacja zadań wynikających z ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
    - przygotowanie i prowadzenie postępowań o udzielenie zamówień publicznych,
    - zawieranie umów z wykonawcami na realizację przedsięwzięć.
  9. Przygotowywanie projektów Uchwał i Zarządzeń z zakresu działania Referatu.
  10. Przygotowywanie projektów długofalowych programów rozwoju Gminy.

4. Warunki pracy

  1. praca wymagająca predyspozycji umożliwiających bezproblemowy kontakt i porozumiewanie się z innymi osobami oraz udzielanie informacji i wyjaśnień,
  2. praca przy obsłudze komputera powyżej czterech godzin dziennie,
  3. załatwianie spraw w ramach delegacji służbowych w innych urzędach i instytucjach w związku z aplikacją wniosków i ich uzgadnianie,
  4. siedziba Referatu usytuowana jest na pierwszym piętrze budynku, obecnie nieprzystosowanego do obsługi osób niepełnosprawnych.

5. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6%.

6. Wymagane dokumenty:

  1. list motywacyjny,
  2. curriculum vitae (życiorys),
  3. kwestionariusz osobowy, wg wzoru dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  4. kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie oraz kwalifikacje i staż pracy potwierdzony świadectwem pracy lub zaświadczeniem o zatrudnieniu, potwierdzone za zgodność z oryginałem przez kandydata,
    • zaświadczenie lub inny dokument wydany przez inwestora lub pracodawcę potwierdzający, że kandydat wykazuje się doświadczeniem w zakresie aplikowania, realizacji i rozliczenia pozytywnego min. 4 projektów.
  5. oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na stanowisku urzędniczym,  w przypadku gdy kandydatem jest osoba niepełnosprawna – kopie dokumentów potwierdzających niepełnosprawność
  6. oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zajmowanego stanowiska, w przypadku gdy kandydatem jest osoba niepełnosprawna – kopie dokumentów potwierdzających niepełnosprawność,
  7. oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych,
  8. oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
  9. oświadczenie kandydata, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  10. oświadczenie kandydata, że w przypadku wyboru jego oferty zobowiązuje się nie pozostawać w innym stosunku pracy, który uniemożliwiłby mu wykonywanie obowiązków w wymiarze jednego etatu,
  11. inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach (kursy, szkolenia).

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze w Referacie Gospodarki Komunalnej i Inwestycji, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola, ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6.

Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14.07.2014r. do godz. 16.00

Aplikacje, które wpłyną do Urzędu po terminie, nie będą rozpatrywane.

Kandydaci spełniający wymogi formalne będą informowani indywidualnie o terminie rozmów kwalifikacyjnych, w trakcie których będzie sprawdzana niezbędna wymagana ogłoszeniem wiedza kandydatów.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 46 8578181 wew.34 lub 13

Informacja o wyniku naboru będzie niezwłocznie po przeprowadzonym naborze umieszczona na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.zabiawola.akcessnet.net
oraz na tablicy informacyjnej w Urzędzie Gminy Żabia Wola.

Planowany termin zatrudnienia od dnia 01.09.2014r.