Ogłoszenie o naborze kandydatów na wolne stanowisko urzędnicze ds. dróg w Referacie Gospodarki komunalnej i Inwestycji

 WÓJT GMINY ŻABIA WOLA
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE DS. DRÓG
w Referacie Gospodarki komunalnej i Inwestycji

1.Nazwa i adres jednostki
Urząd Gminy Żabia Wola
ul. Główna 3
96-321 Żabia Wola

2.Stanowisko urzędnicze
Referent/Podinspektor/Inspektor

3.Opis stanowiska pracy
Wymiar czasu pracy: 1 etat.

4.Wymagania niezbędne

  1. Posiadanie obywatelstwa polskiego
  2. Pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
  3. Wykształcenie wyższe lub średnie kierunek budownictwo (również w trakcie studiów) specjalność     drogowa.
  4. Znajomość przepisów ustawy o drogach publicznych, prawa budowlanego prawa zamówień publicznych i przepisów wykonawczych z zakresu budowy, utrzymania i zarządzania drogami,
  5. Znajomość funkcjonowania administracji publicznej i kodeksu postępowania administracyjnego.
  6. Umiejętność obsługi komputera w zakresie programów powszechnie używanych
  7. Stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na stanowisku urzędniczym,
  8. Nieposzlakowana opinia,
  9. Niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  10. Prawo jazdy kat.B. oraz dysponowanie do celów służbowych samochodem osobowym w celu wykonywanie zadań w terenie,
  11. Umiejętność pracy w stresie i pod presją czasu,
  12. Umiejętność jasnego i precyzyjnego wyrażania myśli w mowie i w piśmie,

5.Wymagania pożądane:

  1. Doświadczenie w pracy w administracji samorządowej na stanowisku o proponowanym lub podobnym zakresie,
  2. Samodzielność w działaniu,
  3. Umiejętność analitycznego myślenia,
  4. Kreatywność i otwartość na nowe pomysły,
  5. Umiejętność pracy w zespole.

6.Główny zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  1. Współudział w przygotowaniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na inwestycje drogowe w tym budowy, przebudowy dróg, remonty dróg, bieżące utrzymanie dróg gruntowych i o nawierzchni utwardzonej, zimowe utrzymanie dróg, oznakowanie dróg, budowa oświetlenia ulicznego, konserwacja oświetlenia ulicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Prawa Budowlanego i o drogach publicznych.
  2. Nadzór nad prowadzeniem przez wykonawców budowy, przebudowy, remontów dróg, bieżącego utrzymania dróg stanowiących własność Gminy.
  3. Proces przygotowawczy i realizacja zgodnie z przepisami Prawa Budowlanego w tym: współudział w prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na opracowanie projektów budowlanych drogowych zadań inwestycyjnych, nadzór nad realizacją umów z wykonawcami projektów, uzyskanie wymaganych przepisami prawa budowlanego decyzji pozwalających na ich realizację, następnie współudział w postępowaniu o udzielenie zamówień publicznych na wykonanie przedmiotowych zadań oraz nadzór nad ich realizacją t.j: budową, przebudową, remontem. Organizowanie i wykonywanie zadań związanych z procesem odbiorowym inwestycji drogowych.
  4. Dokonywanie przeglądów gwarancyjnych obiektów drogowych i inżynieryjnych, nadzór nad zrealizowaniem przez wykonawców i dostawców obowiązków wynikających z gwarancji i rękojmi, dokonywanie odbiorów gwarancyjnych i ostatecznych,
  5. Współudział w realizacji i rozliczaniu zadań drogowych dofinansowanych ze środków zewnętrznych,
  6. Prowadzenie spraw wynikających z ustawy o drogach publicznych, w tym dotyczących:
    1) prowadzenia ewidencji dróg i drogowych obiektów mostowych,
    2) przygotowania projektów planów rozwoju sieci drogowej, planów finansowania
    budowy, utrzymania i ochrony dróg i mostów,
    3) zaliczania do kategorii dróg gminnych,
    4) opiniowania zaliczenia drogi do kategorii dróg powiatowych,
    5) przygotowania opinii dotyczącej koordynacji rozkładów jazdy,
    6) prowadzenia okresowej kontroli stanu dróg i obiektów mostowych,
    7) dokonywanie okresowych pomiarów ruchu drogowego, oddawania w dzierżawę, najem, użyczenie w drodze umowy pasa drogi na cele określone w ustawie,
    8) przygotowania zezwolenia na usytuowanie obiektu budowlanego przy drodze w odległości innej niż określona w ustawie o drogach publicznych,
    9) utrzymanie pasa drogowego w tym :
    - naliczanie opłat za zajęcie pasa drogowego,
    - wydawanie zezwoleń na zajęcie pasa drogowego lub zjazdu z drogi i przejazd po drogach publicznych niektórych pojazdów,
    - wydawanie zgody na wykonanie budowy, przebudowy lub kapitalnego remontu obiektów i urządzeń istniejących lub projektowanych w pasie drogi, nie związanych z gospodarką drogową.
  7. Nadzór nad eksploatacją i utrzymaniem obiektów drogowych,
  8. Prowadzenie zadań z zakresu zimowego utrzymania dróg:
    - w przypadku wystąpienia zjawisk atmosferycznych powodujących konieczność uruchamiania akcji odśnieżania i zwalczania śliskości podjęcie działań w uzgodnieniu z kierownikiem referatu o każdej porze dnia i nocy w tym w sobotę, niedzielę i święta,
    - nadzór nad pracą wykonawców świadczących usługi,
    - prowadzenie dokumentacji akcji,
    - rozliczanie usług świadczonych na 8 rejonach przez poszczególnych wykonawców zgodnie z
    warunkami umów,
  9. Podejmowanie działań i nadzór nad wykonywaniem robót interwencyjnych,
    zabezpieczających i związanych z utrzymaniem dróg,
  10. Przeciwdziałanie niszczeniu dróg przez ich użytkowników,
  11. Prowadzenie zadań zarządcy drogi,
  12. Przygotowywanie zezwoleń na krajowy zarobkowy przewóz osób pojazdami samochodowymi, nie będącymi taksówkami, na obszarze Gminy.
  13. Prowadzenie spraw dotyczących wydawania zezwoleń na zarobkowy przewóz osób taksówką.
  14. Dokonywanie kontroli działalności gospodarczej posiadacza zezwolenia.
  15. Prowadzenie spraw związanych z przepisami porządkowymi w odniesieniu do gminnego transportu zbiorowego.
  16. Prowadzenie spraw związanych z wykonywaniem ustawy Prawo przewozowe m.in. dotyczących:
    1)koordynacji rozkładów jazdy przewoźników wykonujących zarobkowy przewóz osób pojazdami samochodowymi w regularnym transporcie zarobkowym,
    2)określania przepisów porządkowych związanych z przewozem osób i bagażu poszczególnymi rodzajami środków transportu,
    3)wydawania przepisów porządkowych w zakresie koordynacji rozkładów jazdy.
  17. Prowadzenia spraw związanych z oświetleniem miejsc publicznych i dróg w tym
    - utrzymanie bieżące i konserwacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy, ustalenia
    wykonawcy usługi i nadzór na jej realizacją,
    - budowa oświetlenia ulicznego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i
    prawa energetycznego
    - remont i modernizacja oświetlenia ulicznego,
  18. Nadzór nad prawidłowym oznakowaniem dróg i ulic na terenie gminy oraz umieszczanie, aktualizacja i utrzymanie tablic z nazwami ulic. Uzupełnianie niezbędnego oznakowania po uprzednim uzyskaniu organizacji ruchu.
  19. Wydawanie zezwoleń na przejazd pojazdu, którego masa, naciski osi lub wymiary są większe od dopuszczalnych.
  20. Prowadzenie spraw związanych z określaniem cen urzędowych za usługi przewozowe gminnego transportu zbiorowego oraz za przewozy taksówkami, a także określanie stref cen obowiązujących przy przewozie osób i ładunków taksówkami osobowymi i bagażowymi.
  21. Współudział w przygotowywaniu projektów współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych ( w tym UE),
  22. Realizacja techniczna w terenie projektów współfinansowanych ze środków zewnętrznych,
  23. Prowadzenie sprawozdawczości merytorycznej i finansowej (okresowej oraz końcowej), projektów współfinansowanych zewnętrznych i z zakresu zadań na stanowisku.
  24. Gospodarowanie gminnym funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz  koordynowanie zadań finansowych ze środków gminnych funduszy.
  25. Planowanie, przydział pracy i nadzór nad osobami zatrudnionymi w ramach prac interwencyjnych i robót publicznych oraz osobami wykonującymi nieodpłatnie pracę
    społecznie użyteczną na terenie Gminy.

7. Warunki pracy

  1. praca na stanowisku obok pracy biurowej obejmuje pracę w terenie w różnych warunkach atmosferycznych, w różnych porach roku, związane z kontrolowaniem realizowanych umów przez wykonawców lub oględzin zgłoszeń w zakresie koniecznych interwencji utrzymaniowych na drogach.
  2. praca wykonywana jest okresowo w pozycji stojącej i wymagającej sprawności ruchowej do pieszego przemieszczania się (kontrola w terenie realizowanych inwestycji),
  3. praca wymagająca predyspozycji umożliwiających bezproblemowy kontakt
    i porozumiewanie się z innymi osobami oraz udzielanie informacji i wyjaśnień,
  4. praca przy obsłudze komputera powyżej czterech godzin dziennie,
  5. załatwianie spraw w ramach delegacji służbowych w innych urzędach i instytucjach,
  6. wykonywanie zadań własnym samochodem wykorzystywanym do celów służbowych na podstawie umowy z pracodawcą.
  7. siedziba Referatu usytuowana jest na pierwszym piętrze budynku, obecnie
    nieprzystosowanego do obsługi osób niepełnosprawnych.
  8. W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6%.

9. Wymagane dokumenty:

  1. list motywacyjny,
  2. curriculum vitae (życiorys),
  3. kwestionariusz osobowy, wg wzoru dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,
  4. kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie oraz kwalifikacje i staż pracy potwierdzony świadectwem pracy lub zaświadczeniem o zatrudnieniu, potwierdzone za zgodność z oryginałem przez kandydata,
  5. oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zajmowanego stanowiska, w przypadku gdy kandydatem jest osoba niepełnosprawna – kopie dokumentów potwierdzających niepełnosprawność,
  6. oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych,
  7. oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych oraz korzystania z pełni praw publicznych,
  8. oświadczenie kandydata, że nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  9. oświadczenie kandydata, że w przypadku wyboru jego oferty zobowiązuje się nie pozostawać w innym stosunku pracy, który uniemożliwiłby mu wykonywanie obowiązków w wymiarze jednego etatu,
  10. inne dokumenty o posiadanych kwalifikacjach i umiejętnościach (kursy, szkolenia).

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy przesłać w zamkniętej kopercie z podanym adresem zwrotnym i dopiskiem: Dotyczy naboru na stanowisko urzędnicze ds. dróg w Referacie Gospodarki Komunalnej i Inwestycji, na adres: Urząd Gminy Żabia Wola,
ul. Główna 3, 96-321 Żabia Wola lub składać osobiście w kancelarii Urzędu Gminy pokój nr 6. Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia
16 grudnia 2013 r do godz.16.00

Aplikacje, które wpłyną do Urzędu po terminie, nie będą rozpatrywane.

Kandydaci spełniający wymagania formalne będą informowani indywidualnie o terminie ewentualnych ( jeżeli tak zadecyduje pracodawca) rozmów kwalifikacyjnych, w trakcie których będzie sprawdzana niezbędna wymagana ogłoszeniem wiedza kandydatów.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 46 8578181 wew.34 lub 13

Informacja o wyniku naboru będzie niezwłocznie po przeprowadzonym naborze umieszczona na stronie internetowej w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.zabiawola.akcessnet.net
oraz na tablicy informacyjnej w Urzędzie Gminy Żabia Wola.

Żabia Wola 06.12.2013r.